Trzy powody, dla których warto wybrać okna aluminiowe

Trzy powody, dla których warto wybrać okna aluminiowe

Okna aluminiowe wyróżnia kilka zalet, które sprawiają, że w niektórych realizacjach mogą sprawdzić się lepiej od swoich odpowiedników z PVC czy drewna.

Duże przeszklenia

W domach jednorodzinnych spotykamy coraz częściej duże przeszklenia. Pozwalają one na przykład otworzyć salon czy reprezentacyjną jadalnię na przydomowy ogród. Ponadto dzięki nim pomieszczenia są bardziej odsłonięte. W ten sposób promienie słoneczne mogą rozjaśnić wnętrze domu naturalnym światłem dnia.
Niestety nie zawsze można uzyskać duże przeszklenia korzystając z okien PVC. Gdy rozmiar takiego okna przekracza możliwości nośne tworzywa sztucznego, należy skorzystać z dobrodziejstw aluminium. Jest to materiał bardzo wytrzymały, sztywny, ale jednocześnie lekki. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet bardzo dużych szyb.
Dzięki swoim parametrom technicznym konstrukcje aluminiowe mogą osiągać naprawdę
pokaźne rozmiary. Jeśli więc w projekcie domu przewidziano duże przeszklenia, warto zwrócić uwagę na ofertę okien aluminiowych. I nie ma powodów do obaw o funkcjonalność czy bezpieczeństwo takich wielkogabarytowych konstrukcji.

Długotrwałość

Jeśli zależy nam, aby okna w domu służyły nam przez wiele lat, a do tego nie straciły swoich walorów estetycznych i technicznych, warto zainwestować w konstrukcje aluminiowe. Nawet wieloletnie użytkowanie nie sprawi, że pogorszą się ich parametry użytkowe czy termoizolacyjne.

Konstrukcje aluminiowe są odporne na rdzę, korozję i wytrzymują nawet najgorsze warunki atmosferyczne. Nie straszne są im intensywne opady deszczu czy śniegu, wichury, duża wilgotność czy długotrwałe nasłonecznienie. Okna aluminiowe są również odporne na czynniki mikrobiologiczne. Nie porastają mchem, pleśnią czy grzybem.

Z biegiem lat okna PVC mogą ulec odkształceniom, pojawiają się odbarwienia bądź kolor zaczyna blaknąć. Odporność na takie oznaki wysłużenia jest jedną z niezaprzeczalnych zalet okien aluminiowych.

Klienci, dla których trwałość stolarki okiennej jest istotnym argumentem podczas zakupu, powinni zdecydować się więc na system aluminiowy.

Nietypowe rozwiązania

Konstrukcje aluminiowe są nie tylko wytrzymałe, sztywne, ale i lekkie. Są również bardzo uniwersalne. Ich profile mogą być gięte, dzięki czemu można uzyskać produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, w dowolnych kształtach i rozmiarach.

Ponadto systemy aluminiowe oferują wiele nowoczesnych i nietypowych rozwiązań technicznych. Przykładowo okna ALTECA Hidden charakteryzują się ukrytym skrzydłem. Sprawia to wrażenie, że w ścianach budynku zamontowane są jedynie szyby. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w domach o nowoczesnym, minimalistycznym designie.

Żadnego problemu dla systemów aluminiowych nie stanowią konstrukcje narożne, w tym te całkowicie otwarte. Można również uzyskać efekt niemal całkiem niewidocznego słupka, dzięki czemu widok na ogród będzie czysty, bez wizualnych przeszkód.

Także jeśli projekt domu zakłada niestandardowe rozwiązania, zalety okien aluminiowych mogą okazać się bardzo pożądane.

Napisz komentarz
DO GÓRY