Jaki wpływ na wartość nieruchomości mają okna premium?

Jaki wpływ na wartość nieruchomości mają okna premium?

Wybieranie wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań budowlanych niewątpliwie wpływa na komfort mieszkania oraz zmniejszenie kosztów utrzymania, a w perspektywie czasu – zwrot kosztów inwestycji. Inwestorzy decydujący się na budowę lub remont domu, w którym znajduje się stolarka okienna i drzwiowa w klasie premium, zyskują jeszcze jedno – wyższą wartość nieruchomości w przypadku odsprzedaży.

Na koszt nieruchomości wpływa wiele czynników: lokalizacja, wielkość domu lub mieszkania, a także stan wykończenia. W przypadku sprzedaży, o wiele atrakcyjniejsze zdają się być obiekty, które nie wymagają od nowych właścicieli dodatkowego wkładu finansowego oraz czasowego na remonty i przebudowy. Wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań budowlanych, które gwarantują równie wysoką jakość życia to kolejny element, który wpływa na wzrost wartości każdej nieruchomości.

Wielopoziomowy wymiar technologii

Wybór stolarki otworowej, która spełni współczesne wymagania prawne, a przy tym ulepszy nasze codzienne życie, to inwestycja w przyszłość. Zarówno stolarka okienna, jak i drzwiowa w wydaniu premium nie jest wymysłem producentów. Każde zaawansowane technologicznie rozwiązanie jest stworzenie po to, by przynosić realne korzyści.

Decydując się na wysokiej jakości okna i drzwi, zapewniamy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort termiczny, ale również możliwość korzystania z dodatkowych funkcjonalności wpływających na codzienne życie oraz oczywiście aspekty wizualne. Inwestycja w stolarkę – czy to podczas budowy domu, czy też w trakcie wymiany dotychczasowych rozwiązań – przyniesie lukratywny zwrot.

Korzyści płynące z inwestycji w stolarkę w klasie premium można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kolejności takie rozwiązania zapewnią nam wysoki komfort życia, który wpłynie na nasze samopoczucie i wygodę. Drugą kwestią jest zysk. Inwestując w wysokiej jakości okna, zapewniamy sobie ciepło, a tym samym jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń, która w perspektywie czasu obniży koszty utrzymania całego domu lub mieszkania.

Ten argument jest też kartą przetargową podczas odsprzedaży nieruchomości, znacznie podnosząc jej wartość. Nabywca, który otrzymuje ofertę domu właściwie zaprojektowanego i przemyślanego na etapie budowy, jest skłonny więcej zapłacić za swój komfort i brak ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z reorganizacją przestrzeni. A nie należą one do najniższych.

W jaką stolarkę zainwestować ?

Choć wybór odpowiednich okien i drzwi powinien zostać podyktowany potrzebami kupujących, jest wiele elementów wspólnych, które przyniosą korzyści wszystkim posiadaczom. Przede wszystkim nowoczesny dom powinien być dobrze doświetlony. Dzięki temu, komfort przebywania wewnątrz i mniejsza potrzeba spędzania czasu przy sztucznym oświetleniu pozytywnie wpłyną na zdrowie domowników. Wszyscy potrzebujemy miejsca do odpoczynku, ale też coraz częściej i do pracy, którą zaczynamy wykonywać w domowej przestrzeni. Światło naturalne wypełniające wnętrza jest więc pewnym wymaganiem pojawiającym się u osób poszukujących nowego domu.

Duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowego charakteru oraz optycznie powiększają wnętrza. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to także jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia. To niewątpliwie duży plus, który robi ogromne wrażenie w momencie pierwszego kontaktu potencjalnego nabywcy z nieruchomością. Naturalne światło, które wypełnia wnętrza, oddziałuje też na emocje, które mogą okazać się decydujące podczas zakupu nowego domu.

Mówiąc o wyborze stolarki okiennej i drzwiowej, nie sposób nie wspomnieć o jej parametrach. Od roku 2021 zgodnie z nowymi warunkami technicznymi wszystkie nowe obiekty muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące między innymi izolacji oraz zużycia energii. Decydując się na stolarkę w klasie premium, mamy pewność, że oferowane przez producenta parametry znacznie przewyższają nawet te określone przez prawo. Inwestycja w nowoczesne, a nierzadko też zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak okna i drzwi dedykowane na przykład domom pasywnym, to gwarancja tego, że nasza nieruchomość będzie bardzo atrakcyjna w przypadku chęci jej sprzedaży.

Chcąc zwiększyć wartość swojej nieruchomości, warto zainwestować w pożądane na rynku przeszklenia w rozmiarze XXL. Producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują inwestorom szerokie możliwości, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo, a także dodatkowo zwiększają wartość całej nieruchomości. Zaliczyć do nich możemy wszelkiego rodzaju przesłony i wyposażenie antywłamaniowe a także – na przykład – okna wpływające na zmniejszenie zużycia energii, gwarantujące większe bezpieczeństwo oraz dodatkowe funkcjonalność. Chcąc zapewnić sobie pełną wygodę, warto zainwestować w szyby selektywne chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zewnętrzne przesłony słoneczne i termiczne. Wpływa to nie tylko na nasz codzienny komfort, ale stanowi kolejny argument przemawiający na korzyść naszej oferty w momencie, w którym postanowimy ją odsprzedać.

Podczas wizyty w salonie okiennym warto rozważyć między innymi zakup rolet zewnętrznych z pancerzem aluminiowym. Są one wielofunkcyjnym wykończeniem okna, gwarantując nie tylko większe bezpieczeństwo domowników, ale również chronią przed nadmiernym słońcem, wiatrem i zimnem. Warto również zwrócić uwagę na cieszące się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem systemy inteligentnego zarządzania domem, które za pomocą pilota lub smartfona pozwalają użytkownikom zarówno zadbać o bezpieczeństwo posesji, jak i wykonują szereg czynności bez konieczności użycia siły rąk. Zautomatyzowane domy nie są fikcją znaną z produkcji telewizyjnych czy filmowych, lecz coraz częściej stają się standardem w nowoczesnych, luksusowych nieruchomościach.

Potencjalni nabywcy coraz częściej poszukują rozwiązań gotowych, zaawansowanych technologicznie i takich, które spełniają wysokie wymagania względem budowlanym i estetycznym. W każdym z salonów Kowalski Okna specjalista pomoże inwestorom i projektantom w tworzeniu wyjątkowych i samowystarczalnych przestrzeni. Takie nieruchomości, powstałe z wykorzystaniem wysokiej jakości stolarki, cieszą się dużym zainteresowaniem świadomych kupców, którzy są gotowi ponieść wyższe koszty zakupu właściwie zaprojektowanego, doświetlonego i zaizolowanego domu.

DO GÓRY