Okno na 6!

OKNO Z FUNKCJĄ MOSKITIERY
Przedstawiamy nowy wymiar wietrzenia!
Stworzona przez konstruktorów firmy Winkhaus innowacyjna funkcja wietrzenia przez 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie skrzydła wprowadza nowy standard użytkowania stolarki - okno na 6-tkę! Funkcja wietrzenia na 6-tkę zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, chroniąc pomieszczenia przed wilgocią i zagrzybieniem. W tej pozycji okno jest bezpiecznie zaryglowane, a straty energii ograniczone do niezbędnego minimum. Podczas wietrzenia na 6-tkę nie powstają przeciągi, do wnętrza nie przedostają się owady, deszcz ani śnieg.
Bezpieczne wietrzenie

Podczas wietrzenia na 6-tkę okno spełnia wymagania normy ENV 1627-1630 do klasy RC2, czyli zachowuje się jak zamknięte okno antywłamaniowe. Zapewnia przy tym efektywną wymianę powietrza.

Ochrona przed wilgocią i zagrzybieniem ścian

Stały dopływ świeżego powietrza przez 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach, chroniąc je przed wilgocią i zagrzybieniem.

Bez niepotrzebnych strat energii

Wymiana powietrza, zwłaszcza zimą, kosztuje wiele cennej energii. Wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę wystarcza dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza, nie powodując niepotrzebnych strat energii.

Owady zostają na zewnątrz

Kto z nas nie miał do czynienia z uciążliwymi insektami? Wietrzenie na 6-tkę w znacznym stopniu utrudnia przedostawanie się do wnętrza much, komarów i innych owadów.

Też gdy pada

Niewielka szczelina wietrząca sprawia, że pozostawienie okna w tej pozycji podczas deszczu nie grozi zalaniem mieszkania. Okno podczas wietrzenia na 6-tkę w dużo większym stopniu chroni przed opadami aniżeli okno uchylone.

Komfort wietrzenia bez przeciągów

Konstrukcja okucia eliminuje problem przeciągów, ponieważ specjalne zaczepy stabilnie przytrzymują skrzydło w ramie, niezależnie od siły wiatru wiejącego na zewnątrz.

Technologia bez ograniczeń
Funkcja wietrzenia na 6-tkę zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, chroniąc pomieszczenia przed wilgocią i zagrzybieniem. W tej pozycji okno jest bezpiecznie zaryglowane, a straty energii ograniczone do niezbędnego minimum. Podczas wietrzenia na 6-tkę nie powstają przeciągi, do wnętrza nie przedostają się owady, deszcz ani śnieg.
Okno zamknięte
Przy zamkniętym skrzydle okno stanowi ochronę przed włamaniem. W tej pozycji nie dochodzi do wymiany powietrza.
Otwarte/Uchylone
W pozycji otwartej lub uchylonej dochodzi do szybkiej wymiany powietrza. Jednak okno nie stanowi żadnej ochrony przed włamaniem.
Wietrzenie na 6-tkę
W tej pozycji okno zapewnia stałą wymianę powietrza, a jednocześnie stanowi solidną ochronę przed włamaniem.
Wietrzenie na 6-tkę a okno uchylone
Budując lub remontując dom, warto zastanowić się nad zamontowaniem w nim okien z funkcją wietrzenia na 6-tkę zamiast tradycyjnych – uchylno-rozwieranych. Nowa funkcja zdecydowanie przewyższa wietrzenie przez uchylone okno pod względem komfortu, bezpieczeństwa i energooszczędności.
DO GÓRY